fbpx

Najlepsze restauracje we Wrocławiu – wyniki głosowania OTWARCIE ROKU 2020

Ponad miesiąc trwało głosowanie na Wasze ulubione gastromiejscówki we Wrocławiu – pora więc na wyniki w kategorii Otwarcie Roku!

Z małym opóźnieniem, ale wracam do Was z wynikami. Moje opóźnienie wynika z tego, że szukałam partnera naszego plebiscytu, tak, by oprócz „zaszczytnego” tytułu wyróżnione miejscówki dostały od nas (mnie oraz Was głosujących) jakiś namacalny element naszej nagrody! Udało się i to już niedługo będę kontaktować się z wyróżnionymi gastromiejscówkami, by wręczyć im nasze nagrody!

Tak więc razem wybraliśmy 10 najlepszych w naszej ocenie otwarć roku 2020! Te restauracje otwarte w tym trudnym dla gastronomii roku podbiły nasze serca i podniebienia.

Partnerem naszego plebiscytu została wrocławska firma CityMox! Jedną z usług, które oferują jest dostawa zamówień z restauracji do klienta bez udziału pośredników do zamawiania. Dostarczają 7 dni w tygodniu (w tym święta) od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych. Nie pobierają prowizji od sprzedaży i opłat konfiguracyjnych. Restauracja płaci tylko za zrealizowane dostawy. Więc, jeśli któraś z restauracji boryka się z problemami logistyki obsługi zamówień – warto zapoznać się z ich ofertą!

otwarcie roku najlepsze restauracje we wrocławiu

Gotowi na wyniki? Poznajcie TOP 10 w kategorii OTWARCIE ROKU!

MIEJSCE 10 – WOOD PIZZA (60 głosów)

Czy można zjeść dobrą pizzę z włoskimi składnikami i z pieca opalanego drewnem na Klecinie? Już tak! Od kwietnia na parkingu biura projektowego Arc2

MIEJSCE 9 – PIZZATOPIA (64 głosy)

Krakowska sieć pizzerii Pizzatopia zawitała do Wrocławia i od początku namawiała do skompanowania pizzy #TakJakLubisz! Cienkie ciasto, mnogość dodatków i szybkość wypieku placka – to chyba klucz do sukcesu tego miejsca!

MIEJSCE 8 – JULIA’S CAKES (67 głosów)

Mała pracownia wypieków zlokalizowana w okolicach Capitolu podbiła serca Wrocławian. Skupiają się głównie na wykonywaniu artystycznych tortów na zamówienie. Ale na co dzień w ich witrynce znaleźć można małe słodkości, jak babeczki czy cake popsy na patyku, a także torty w kubeczkach. No to… kto ma ochotę na coś słodkiego?

MIEJSCE 7 – POCIĄG DO WINA (73 głosy)

Winiarnia w centrum wrocławskiego Nadodrza! W XIX-wiecznej kamienicy przy ulicy Słowiańskiej urządzili klimatyczne miejsce spotkań. Szczególnie bliska jest im hiszpańska kultura winiarska: wino, tapasy i rozmowy, jednak w Pociągu do wina znajdziesz również butelki z innych stron Europy. Czy takiego miejsca brakowało Wam do tej pory we Wrocławiu? Zdecydowanie tak!

MIEJSCE 6 – AMERYKAŃSKI SEN (81 głosów)

Małe amerykańskie bistro zlokalizowane na Zakrzowie. Niby koniec świata, niby otwarte tylko od poniedziałku do piątku. Ale pokochaliśmy ich kanapki z pastrami, pulled porkiem i fenomenalny sernik. Dużą role odgrywa tutaj właściciel Marek – zakochany od lat w Ameryce, każde danie wychodzi spod jego ręki. O tym jakie były początki Amerykańskiego Snu i dlaczego Marek zdecydował się po kilkunastu latach zrezygnować z pracy w korporacji możesz posłuchać w jednym z odcinków naszego gastropodcastu -> klik!

MIEJSCE 5 – GRUBA FOCCA (95 głosów)

W myśl zasady: grubo albo wcale! Drugi pizzowy projekt właściciela Mani Smaku od razu zyskał sobie sympatię wrocławian. Grube, ale lekkie ciasto w stylu Alla Romana, świetne kompozycje smakowe – ostrzegam: po dwóch kawałkach rozum mówi: „mam dość”, ale Ty będziesz jeść dalej!

MIEJSCE 4 – CULTO (108 głosów)

Kolejny lokal twórców Ragu – tym razem bardziej młodzieżowy, mniej formalny. Miejsce, które zachęca by usiąść razem i dzielić się jedzeniem. Tatar, fryteczki i prosecco! Za to lubimy ich najbardziej!

MIEJSCE 3 – OLIWA I OGIEŃ 2.0 (150 głosów)

Nowe miejsce Oliwy i Ognia, to również duże zmiany w ich menu. Pizza wypiekana w stylu canotto, włoskie makarony i fenomenalne desery pełne np. pistacjowego kremu. Nie ma wątpliwości: Wrocław kocha pizzę!

MIEJSCE 2 – HALA ŚWIEBODZKI (175 głosów)

Hala Świebodzki to najnowszy pomysł na Dworzec Świebodzki! Wyremontowana hala a w niej 6 gastromiejscówek. Idealne miejsca na wypady w większym gronie – każdy znajdzie coś dla siebie! Jak wiecie… ja serdecznie polecałam nie raz!

MIEJSCE 1 – 7 SAMURAJÓW (319 głosów)

… and the winner is! 7 Samurajów to nie tylko sushi, ale również przepyszne dania ciepłe. Zlokalizowana przy ulicy Rychtalskiej restauracja szybko stała się ulubieńcem mieszkańców całego osiedla! W Samurajach nie ma miejsca na skuchę!

Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych!

A już za tydzień wyniki głównej kategorii plebiscytu Widelec Roku! Zapraszamy razem z partnerem konkursu, czyli wrocławską firmą City Mox!


Podoba Ci się ten tekst? Podaj dalej.
Więcej na Instagramie oraz fanpage’u. 
Widelcowe hashtagi – #zwidelcempowroclawiu #jemwewro
Szukaj też naszej Foodiesowej Grupy: klik!

Marija Magdalena

Pierwsza Dama i Matka Przełożona Widelca. Panicznie boi się pomidorów (ale tylko surowych, suszone i pomidorówkę pożera, aż się jej uszy trzęsą). Miłośniczka domowego jedzenia (córka Matki Teresy od Pierogów - pochodzenie zobowiązuje) oraz posiłków na świeżym powietrzu - stąd jej zamiłowanie do pikników i foodtrucków. Nie cierpi jeść w samotności, więc w jej Widelcowych Wyprawach często towarzyszą jej najbliżsi przyjaciele :)

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.